Bulmastif

Bulmastif dokonalý kompromis mezi buldokem a mastifem

Bulmastif v sobě s dokonalou harmonií snoubí vytrvalost, odhodlanost a neústupnost buldoka spolu s velikostí a cvičitelností mastifa. Atletický a přitom silný pes, schopný samostatného uvažování, oddaný své rodině, takový je bulmastif.

 

Ticho jako hlavní zbraň

V osmnáctém století se lesníci v Anglii potýkali s pytláky. Problém byl v tom, že trest za pytláctví byl tak vysoký, že pytlák často lesníka raději zabil, než aby byl dopaden. Posílat na pytláky útočné psy se zdálo jako skvělý nápad, brzy se však objevil háček – velcí psi natropili při slídění velký hluk a pytlák utekl dříve, než mohl být dopaden. Tehdy lesníci objevili krásu kříženců buldoka s mastifem. Velcí a silní psi se tiše připlížili k cíli, skočili na něj a tiše drželi, dokud nepřišel lesník a nenasadil lumpovi klepeta. Bulmastif tak odstartoval svou „kariéru“ jako tichý a výkonný lovec pytláků.

 

Bulmastif

Bulmastif

 

Bulmastif obranu trénovat nepotřebuje

V zemi svého původu se bulmastif používal a stále používá jako policejní a pracovní pes. Není divu, při jeho aktivitě, cvičitelnosti a také fyzické síle. Dokonce se říká, že bulmastif necítí bolest nebo že je vůči ní vysoce odolný. Přes to všechno jde o skvělého rodinného psa. Oplývá vyrovnaností a tolerancí, hodí se proto k dětem, jejichž hry láskyplně toleruje. Pokud by však šlo do tuhého, má vrozený obranářský instinkt.

 

Pořízení štěňátka bulmastifa

Jedná se o velké dogovité (tedy molossoidní) plemeno a jako takové je třeba si před pořízením promyslet několik věcí. Roli samozřejmě hraje výběr správné chovatelské stanice. Připravte se, že cena se pohybuje mezi 20 – 30 000 Kč, podobně jako u dalších molossů. Pokud by byla nižší, jedná se buď o nestandardní štěně nebo o neověřený chov, kterému je radno se vyhnout. Zdraví je totiž až na prvním místě a platí to i pro štěňata. Bullmastiff nepotřebuje příliš zdravotní péče, všeobecně jde o zdravé plemeno. Pozornost věnujte výživě, vyvážený jídelníček je základem zdraví a u velkých psů jako je bulmastif to platí dvojnásob.