Dárek pro rybáře

Dárek pro rybáře

Vanoční dárek pro rybáře. Někdo z vašich přátel či rodinných příslušníků je rybář a vy si teď před Vánoci lámete hlavu, čím jej překvapit? Ono se není čemu divit, rybaření je dost specifický koníček, který si kolem sebe vytvořil vlastní kulturu speciálních pomůcek, slangových výrazů a podivuhodných zvyků, kterým rozumí jen rybáři. Ale nezoufejte. Připravili jsme pro vás několik skvělých tipů na dárky, které jistě potěší každého náruživého lovce ryb.

 

Vymazlená čelovka s detektorem pohybu

Vzpomeňte si na krásné procházky kolem rybníka v podvečer, kdy slunce pomalinku zapadá, teplota klesá a na břehu nehnutě sedí kdo jiní než rybáři čekající na svůj úlovek. A zatímco se vy ubíráte k domovu, protože už pomalu začíná noc, oni pořád ještě vyčkávají. Na některé úlovky si totiž stojí za to počkat, i když slunce už dávno zmizelo za obzorem. V takovém případě přijde vhod náhradní zdroj světla. Když ryba zabere, potřebuje mít rybář volné ruce, proto je výborným řešením čelovka. A pokud už rybáři chcete udělat radost, vyberte nějakou vychytanou. Například tato čelová svítilna anglické značky Fox má vysokou svítivost, můžete si nastavit šířku kužele, a co rybáři určitě ocení, je možnost červeného světla, které neláká hmyz a zaručuje i nenápadnost pro okolní zvířata. Největším lákadlem této čelovky je však bezpochyby detektor pohybu. Čelovku si totiž může rybář pověsit před stan a ve chvíli, kdy vyběhne k záběru, se sama rozsvítí a osvětlí tak okolí.

dárky pro rybáře

button_prohlednout-celovku-v-obchode-1

Praktický batoh a stolička v jednom

Dokonalý český vynález. Přijde vhod v situaci, kdy vás čeká náročný terén, a to poslední, co potřebujete, je mít plné ruce. Přece jen rybářská stolička už se pronese, a to nemluvím o tom, kolik dalších nezbytností s sebou rybář potřebuje mít. Takhle není nic snazšího, než si všechno sbalit pěkně do batohu a až bude na místě, stačí batoh rozložit a hned je z něj jednoduchá stolička. Stolička je dokonce odnímatelná a batoh se dá využít samostatně. Tento skvělý sedací batoh je originální dárek pro každého rybáře.

batoh

button_prohlednout-batoh-v-obchode

Profesionální váha na pořádné macky

Váha patří mezi základní rybářské vybavení. Každý přece chce hned vědět, kolik váží jeho úlovek. Správná rybářská váha musí být lehká, aby se dobře nosila, a samozřejmě přesná. Tím pravým dárkem pro rybáře, který vybavení nebere na lehkou váhu, je tato digitální váha značky Fox. Změříte s ní úlovek až o váze 60 kilogramů a to rozhodně nebude žádný drobeček! Dodává se v praktickém odolném krytu, snadno se ovládá. Obrazovka svítí, což umožňuje pohodlné vážení ryb i uprostřed noci. Zase se však nemusíte bát, že by náhle „došla šťáva“ a váha přestala fungovat, nechybí totiž ukazatel úrovně nabití. S doplňováním energie nebude problém, zařízení pracuje na klasické tužkové baterie, které lze vyměnit i v terénu.

vaha

button_prohlednout-vahu-v-obchode

Kvalitní rybářská bunda

Pokud si troufáte dávat svým bližním pod stromeček oblečení, protože znáte jejich velikost, určitě můžete rybáře potěšit kvalitním oděvem. Vzhledem k ročnímu období se určitě bude hodit pořádná zimní bunda. A když už, tak rovnou 2 v 1, jako je tato bunda Extra Carp. Samozřejmě nepromokne, což zajistí neuvěřitelný vodní sloupec 10000mm. Má však i další výhody, například odnímatelnou vnitřní fleecovou mikinou nebo rafinovanou kapsou, kterou lze zabalit do límce. Tato bunda vyhrála velký test rybářských nepromokavých bund na webu Chyť a pusť.

Dárek pro rybáře

button_prohlednout-bundu-v-obchode-1

Taška na všechny nezbytnosti

Navijáky, vlasce, nástrahy, krmení, zátěže, svítilna, váha, oblečení, jídlo, pití… Rybář toho na delší výpravě potřebuje opravdu hodně, zvlášť, vyráží-li na více dní. Takovému náruživému lovci jistě udělá nesmírnou radost velká přepravní taška, samozřejmě ve vhodném vzhledu a s patřičnými vychytávkami. Mezi ně krom praktických kapes patří i zpevněné víko, které snadno nahradí stoleček. Pevné materiály a kvalitní provedení se v terénu vyplatí.

taska

button_prohlednout-tasky-v-obchode

Dárek pro náročné rybáře: bivak

Někdy je třeba se za rybolovem vypravit dál a na delší dobu, protože úspěch nepřijde sám od sebe, ale na ten nejlepší úlovek si člověk zkrátka musí počkat. Aby měl rybář na výpravě kam složit hlavu, určitě se mu bude hodit přístřešek, konkrétně bivak značky Giants Fishing. Vejdou se do něj dvě osoby, ale jak to tak s uváděnými kapacitami bývá, komfortně se v něm ubytuje člověk jeden. Kvalitní materiál má vodní sloupec 5000 mm a samozřejmostí jsou podlepené švy (k čemu by byla vysoká voděodolnost, kdyby se voda dostala dovnitř spoji). Kromě dalších vychytávek, jakými jsou okénka, moskytiéra či odnímatelná podlážka, nechybí dva praktické držáky na pruty.

stan

button_prohlednout-bivaky-v-obchode

Stále si nevíte rady jaký dárek pro rybáře?

Pokud vás žádný dárek nezaujal nebo zkrátka nevíte, co by se hodilo právě vašemu rybáři, vždycky je tu dárkový poukaz. Pětset korun k útratě na největším českém eshopu s rybářskými potřebami, tím ho přece nemůžete nepotěšit.

button_prohlednout-v-obchode

poukaz