Dogdancing

Dogdancing je správná volba pro každého psa

Tancování se psem může znít poněkud podivně, obzvláště když si uvědomíte, že jde o psí sport. Žádný valčík nebo salsu však na závodech neuvidíte, i když kreativita tanečních sestav pro psy nezná hranic. Oba tanečníci, pes i člověk, se na scéně často objeví ve výstředních kostýmech a připraví vám tak zajímavou podívanou. Za zvuku hudby předvádějí nacvičenou sestavu triků a kreací a ti nejlepší dokáží i perfektně improvizovat. Začít s dogdancingem může opravdu každý – potřebujete jen psa a tu správnou motivaci.

Tancovat může každý

Pro dogdancing se hodí každý pes, a to opravdu není nadsázka. Nezáleží totiž na tom, jestli je malý nebo velký, ze všeho se dá udělat přednost. V dogdancingu si totiž sami určujete, co a jak budete dělat, a je jen na vás, jaké triky psa naučíte. Zatímco čivava vám může třeba chodit po ramenou, doga vám na ně dosáhne packou. Fantazii se meze nekladou. Přesto se některá plemena hodí víc než jiná. Velmi často můžete vidět border kolie, které jsou extrémně učenlivé, snadno se motivují a ve správných rukách dovedou to, co nikdo jiný.

Vše máte ve svých rukách

A jak tedy vypadá dogdancing v praxi? Pokud jste divák někde na soutěži, závodech nebo je dogdancingová ukázka někde jako vedlejší program, uvidíte relativně krátkou pohybovou sestavu, za kterou se ale ukrývá spousta hodin trénování a dřiny. Člověk i pes jsou v pohybu, každý jako by měl nacvičenou svou část. Ve skutečnosti je vše v režii páníčka. On si celou sestavu vymyslel, vybral hudbu, kostýmy a rekvizity a naučil psa vše potřebné. V průběhu sestavy dává psovi povely, přičemž se pozorovateli zdá, že oba tančí. A u těch nejlepších tomu tak skutečně je. Česká republika patří mezi špičku světového dogdancingu, naše týmy se pravidelně umisťují na mistrovstvích a předvádějí zde úžasné výkony.

Jak s dogdancingem začít

Pokud začnete správně, stane se dogdancing pro vašeho miláčka oblíbenou kratochvílí. Existuje několik způsobů, jak psa přimět, aby něco předvedl. Jenže my chceme, aby ho to bavilo! Pokud jste v dogdancingu začátečník, je vhodné se zapsat na nějaký kurz. Můžete si tak udělat krásný víkend v rekreačním středisku, kde se seznámíte s lidmi i pejsky, kteří přijeli za stejnou zábavou. Takový kurz dogdancingu nabízí například Škola pracovní a zábavné kynologie sídlící kousek od Brna. Pod vedením zkušeného trenéra vám vše ukážou a vysvětlí. Kromě praktické tréninkové části dostanete i lekce teorie, kde se dozvíte vše o tom, jak správně se psem pracovat. Díky dogdancingu budete se svým psem ještě lepší tým.

Dogdancing