Fajn zvířatka

Kvalitní krmivo pro psy prozradí složení

Kvalitní krmivo by mělo splňovat všechny výživového nároky psů nejrůznějšího věku, rasy i velikosti. Vybrat to správné je proto běh na dlouhou trať. Zatímco někteří psi potřebují krmivo speciálně určené pro zdraví jejich kloubů, jiní mají problém s citlivým zažíváním nebo matnou srstí.

Jedny správné granule pro psy proto neexistují. Mnohem lepší je vsadit na široké portfolio některé ze známých značek a vybrat si typ krmiva, který bude vašemu miláčkovi vyhovovat nejvíce. Mezi takové patří i značka Brit, nabízející široké spektrum různých krmiv včetně holistických (bez obilovin) nebo těch určených pro zvířata se specifickými výživovými potřebami (závodní psi, psi v rekonvalescenci apod.). Navíc jde o ryze českou značku, takže její krmiva nejsou cenově zatížena dovozem a patří mezi finančně dobře dostupné varianty.

 

Hlavní faktory kvality u krmiva pro psy

První věcí, o kterou byste se měli při koupi krmiva zajímat, je jeho složení. Pokud je maso na obalu uvedeno až na chvostu použitých surovin, znamená to, že hlavním zdrojem bílkovin důležitých pro správný vývoj a zdraví psa jsou obiloviny a další rostlinné látky, které psí organismus tráví jen s obtížemi. Masožravci si zkrátka v tomto ohledu žádají své, i když už po tisíce let žijí v blízkosti člověka.

Granule Brit v tomto ohledu jasně bodují a hraje pro ně i další faktor: tuzemská výroba. U nich vždy přesně víte, kde byly vyrobeny, zatímco označení made in EU popř. USA nemusí znamenat skoro nic. Zde jsou ve hře i mnohdy tristní přepravní podmínky v kontejnerech, které kvalitě dovážených krmiv zrovna nepřidávají.

Kvalitní krmivo Brit je vyráběno v naší provenience a jeho uskladnění i přeprava je pečlivě kontrolována. V jeho složení vždy převažuje kvalitní maso, doplněné zeleninovými a ovocnými složkami a dalšími prvky, které psům dodají nezbytné vitamíny a minerály.

 Jak je to s granulemi pro kočky?

Kočky nemají tak přizpůsobivý organismus jako psi. I po staletích domestikace zůstávají především masožravci a na kvalitu jídla jsou opravdu náročné. Pokud ji nedostávají, mohou se u nich časem objevit nepříjemné zdravotní problémy, nejčastěji zastoupené onemocněním ledvin nebo močového měchýře.

I krmivo pro kočky by mělo na prvním místě ve složení mít maso, doplněné ovocem a zeleninou. Prospěšné jsou zejména brusinky a borůvky, působící jako prevence onemocnění močového ústrojí. Ty nekvalitnější granule ani žádné speciální označení nepotřebují. Nehledejte proto berličky jako „pro krásnou srst“ nebo „pro zdravý chrup,“ protože dobře vyvážené složení s převažujícím podílem masa zajistí tyto benefity již v základu.

 krmivo pro kočky

Ne každý majitel domácích zvířat si ale může dovolit vybírat jakékoliv krmivo bez ohledu na rodinný rozpočet. Nakupovat se vyplatí tam, kde mají nízké ceny a široký výběr, a proto doporučujeme  e-shop Fajnzviratka.cz s potřebami pro všechny domácí mazlíčky od mláděte až po seniorský věk.