Kočičí jména

Kočičí jména

Pozorujete svého nového kočičího společníka a přemýšlíte, jak se bude jmenovat? Než začnete prohledávat kočičí kalendáře, tak se zamyslete i nad vzhledem a povahovými vlastnostmi vašeho domácího mazlíčka! Jména jako Drobeček či Čičinka pro plemeno, které by mělo být v dospělosti spíše mohutným, není nejlepší volbou.

 

Podle čeho tedy vybírat správné kočičí jméno?

Je třeba si uvědomit, že na kočku budete volat každý den, proto je lepší zvolit jednoduché a zároveň zvučné jméno. V tomhle případě raději zapomeňte na zapeklitá jména, obzvlášť když máte doma více zvířátek. V kalendáři můžete najít spoustu netradičních a přesto líbivých jmen. Například: Bibi, Elvis, Harry, Johny nebo Barbie.

 

Kočičí dámu můžete pojmenovat podle barvy. Pokud je kočička černá Šmudla či Čertice. Pokud je bílá tak Sněhurka. Kocouřích jmen existuje taktéž celá řada, inspirujte se v kalendáři:

 

Upřednostňujete česká jména? I těch naleznete v kalendáři mnoho. Jsou snadno zapamatovatelná a s výslovností nemají problémy ani malé děti. Ať už je to Fous, Aneta, Leontýnka či Jonatán. Pokud chcete, aby se jméno opravdu dětem zalíbilo, použijte pohádkové hrdiny či filmová jména. Jména jako Mikeš, Garfield, Modrovous či Silvestr se jistě stane u dětí oblíbené.

 

Pokud vás neoslovily pohádkové postavičky, zkuste vymyslet vlastní jméno. Zapojte svou fantazii, kreativitu a vytvořte originální jméno, které nenajdete v žádném kočičím kalendáři. Pokud má kočička netradiční barvu, či má ojedinělou povahovou vlastnost, můžete ji pojmenovat třeba Čiperkou nebo Rychlíkem. Pokud se rádi díváte na filmy či seriály a máte zde oblíbené postavy, proč jejich jméno nevěnovat kočce? Dnes se často užívá jména jako Shrek, Mozart, Einstein.

Pokud jste nenalezli vhodné jméno pro vaši kočičku či kocourka, nahlédněte i do psích kalendářů, které mohou být mnohdy velice inspirativními. Hodně štěstí při vytváření jména pro nového člena rodiny!