Mainská mývalí kočka

Mainská mývalí kočka

Každé velké zvíře nemusí být nutně dravé či nebezpečné. Mainská mývalí kočka patří k největším plemenům koček na světě ale i přes impozantní vzhled je milým a klidným společníkem.

Mainská mývalí kočka anatomie

Mainská kočka má robustní stavbu těla připomínající mývaly a je řazena mezi střední až velká polodlouhosrská plemena. Srst je hedvábná a velice příjemná na dotek. Typický je i huňatý ocas, který mají stejně dlouhý jako tělo a je pokryt dlouhou splývavou srstí. Tlapky mají huňaté a velké. Mezi prsty mají huňaté chomáčky. Jejich průměrná hmotnost se pohybuje v rozmezí 6 – 7 kg. Kocouři mohou měřit až jeden metr a vážit 12 kg.

  • Mainská mývalí kočka povaha

Kočičky jsou velmi tolerantní a díky tomu se nemusíte bát, že by se s dětmi nesnesly. Děti, návštěvy či ostatní zvířata těmto kočkám nevadí. Lze tvrdit, že jsou společenskými a zároveň klidnými povahami. Milují drbání a jsou mazlivé. Dokážou se s člověkem dívat třeba celou noc na romantický film či fotbalový zápas, ale nevyžadují nutně delší lenošení. Jejich mňoukání je velice tiché a zvuky se podobají holubímu vrkání. Díky jejich zvědavosti jim neunikne sebemenší nejasnost v domácnosti.

  • Mainská mývalí kočka zajímavost

Zajímavostí je, že mainské kočky jsou velice inteligentní a mohou se naučit třeba otevírat dveře. Kromě toho milují vodu a aportování. S rodinou často vytváří kočka pevné pouto, ale není na ni závislá, protože se ráda věnuje i svým oblíbeným aktivitám. Nejvíce ji vyhovuje přátelský a zároveň vyrovnaný vztah.

  • Mainská mývalí kočka cena

Pokud mainské kočky žijí v bytě, uvítají velký venkovní výběh, kde se po lenošení mohou vyřádit. Péče o srst není nijak náročná, protože i přes svoji jemnost nemá sklony k plsnatění, ovšem občasné důkladné pročesání je nutné. Obvyklá cena za tuto kočičku se v České republice pohybuje v rozmezí kolem 4 000 – 12 000 Kč. Cena výstavních koček je ovšem mnohem vyšší.

Mainská mývalí kočka cena