Nazí jsme krásní a pravdiví

Nazí jsme krásní a pravdiví

Unikátní projekt Nazí jsme krásní a pravdiví založila Silvie Schmuckerová jako originální a dosud neprozkoumanou cestu kladoucí si za cíl co jiného než pomoc všem útulkovým svěřencům, kterým osud nepřál a kteří si zaslouží nový domov, na který čekají v některém z útulků v Moravskoslezském kraji. Kreativní nápad vyvolal vlnu nadšení a zájmu a celý projekt během chvíle nabyl velkých rozměrů. V současnosti mají organizátoři za sebou velmi úspěšný druhý ročník Nazí jsme krásní a pravdiví 2016 a vše nasvědčuje tomu, že s pomocí zvířatům nehodlají jen tak přestat.

Projekt v sobě dokázal skloubit několik různých aspektů. Jedná se o sérii aktů focených na různých místech Ostravska. Nejedná se však jen o profesionální modely a modelky. Do prvního ročníku se zakladatelce přihlásili dobrovolníci z různých koutů Ostravska. Malí, velcí, tlustí, tencí, na tom přece vůbec nezáleží – krásní jsme všichni. A nejen lidé, ale hlavně psi, se kterými se modely a modelky fotili. Zvířata z útulků, která čekají na nový domov, byla tímto způsobem zdokumentována a jejich fotografie se rozletěly do světa.

Projekt Nazí jsme krásní a pravdiví

Projekt Nazí jsme krásní a pravdiví je založený na nadšení a pracovitosti dobrovolníků, kteří se starají o chod celé akce, na fotografech, modelech, organizátorech… Nikdo z nich nedostává peníze, přesto jsou ochotní strávit mnoho hodin nad focením snímků, sestavováním kalendářů, administrativou, propagací a vším, co je třeba kolem takové akce zařídit – a že toho není málo. Největší odměnou jim je, že veškerý výtěžek z dražení putuje přímo vybraným organizacím na pomoc opuštěným psům, kočkám, koním či slepicím. Jmenovitě to jsou například Mazlíci v nouzi, Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat, Kočky Bohumín, psí útulky v Ostravě, Dětmarovicích, Havířově, … nebo i Slepice v nouzi.

 

Práce na letošním ročníku trvala celé tři měsíce, nafotilo se 77 uměleckých aktů a celková vydražená částka přesáhla nádherných 74 000 korun. Přesný rozpis částek a transparentních účtů, na které poputují, najdete spolu se všemi fotkami a informacemi k projektu na facebookových stránkách projektu Nazí jsme krásní a pravdiví. Pokud byste rádi viděli fotografie naživo, můžete navštívit útulnou ostravskou kavárnu Maryčka. Pomoc zvířatům však nekončí, stačí sledovat příspěvky projektu a neunikne vám pak žádná aukce kalendářů ani ničeho jiného, co organizátoři právě vymýšlejí.