Německý křepelák

Německý křepelák

Jak název napovídá, jedná se o lovecké plemeno vyšlechtěné v Německu. Jde o psa dobře známého v mysliveckých kruzích, mimo ně však o německém křepelákovi téměř neuslyšíte. Jde o psa všestranného, veselého a učenlivého. Hodí se pro člověka, který se hodlá věnovat myslivosti a dopřeje německému křepelákovi práci, pro kterou byl stvořen. Odměnou mu bude oddaný a milující společník.

 

Německý křepelák pes pro začínající myslivce

Některá lovecká plemena jsou náročnější na výchovu, to však neplatí o německém křepelákovi. Jediným problémem, se kterým se při výchově budete potýkat, je jeho lovecký pud, který se může ozvat i v situacích, kdy se vám to zrovna moc nehodí. S tím ale u loveckého plemene musíte počítat. Velkou výhodou pro začínajícího myslivce a vlastně i pejskaře je jeho vyrovnaná povaha. Máloco jej vyvede z míry, nebývá agresivní ani bázlivý. Navíc se rád a rychle učí. Všechny tyto vlastnosti z něj dělají všestranně využitelné lovecké plemeno. Německý křepelák patří do skupiny slídičů, rád však pracuje i ve vodě a dokonce se dá vycvičit i k vystavování zvěře.

 

Německý křepelák vrací lásku i s úroky

Přestože je německý křepelák pracant každým coulem, nemusíte se bát, že by si vás doma ani nevšiml. Své lidi miluje, od dětí si nechá ledacos líbit a k jiným psům bývá bezkonfliktní. Německý křepelák vám rád bude dělat společnost, kdekoliv právě jste. Venku se chová vesele a živě. Vyžaduje však dostatek aktivního pohybu, není to pes na gauč. Naopak velmi ocení například běh u kola nebo plavání, protože má moc rád vodu. Veselý, hravý, přátelský, přítulný, pracovitý, učenlivý… všemi těmito přívlastky by se německý křepelák dal s čistým svědomím nazvat. Přesto stále ještě není příliš rozšířený, což mu pomáhá zachovat si výborné zdraví.

Německý křepelák cena

Je až s podivem, že toto všestranné lovecké plemeno nezatížené dědičnými chorobami lze pořídit relativně lacině. Cena obvykle nepřekročí 10 000 Kč, standardní štěně „s PP“ se dá bez problému sehnat cca za 6 000 Kč. Jedná se samozřejmě o kontrolovaný chov spadající pod FCI. To znamená, že se bude moci účastnit výstav a hlavně skládat lovecké zkoušky. A o to přeci jde!