Proč zvolit ultraprémiová krmiva?

Proč zvolit ultraprémiová krmiva?

Vybrat krmivo pro vašeho domácího mazlíčka není jen tak. Tvrzení, že zvířeti stačí nasypat do misky cokoli, protože to pes stejně sežere, je už dávno překonané. Pokud chcete, aby vaši mazlíčci byli dlouho zdraví, je nutné zohlednit různá kritéria pro výběr správného krmiva. Pokud výživu zanedbáte, může se to negativně projevit jak na fyzické, tak i na psychické kondici zvířete. Stejně jako lidé, i domácí mazlíčci vyžadují specifické nároky na stravu. Možností, jak zvířata krmit, existuje nespočet, od vaření masa přes konzervy a granule. Jak ale zajistit ideální a vyváženou stravu?

 

Jaké krmivo vybrat?

Při výběru krmiva je nutné brát v potaz věk mazlíčka, neboť i zvíře potřebuje v různých fázích života jiné živiny, vitamíny a minerály. Dalším aspektem je aktivita zvířete: mazlíčci, kteří jsou aktivnější a pohybují se venku, vyžadují stravu, která jim dodá dostatek energie, zatímco těm chovaným pouze doma bude vyhovovat krmivo s menší energetickou hodnotou. Jiné nároky jsou dané i tělesnou stavbou, nelze krmit stejně čtyřkilovou čivavu a padesátikilového vlčáka. Z dalších hledisek musí každý majitel zohlednit i případnou kastraci, neboť hladina hormonů v těle má na metabolismus značný vliv.

Kvalitní a nekvalitní krmiva – jak je poznat?

Vždy se zaměřte na složení krmiva: první složka uvedená v obsahu je složka dominantní. Pokud se jedná o vedlejší produkty živočišné či rostlinné výroby, nejde o kvalitní krmivo. Nenechte se zlákat ani reklamou, různobarevné granule neobsahují přírodní látky, ve většině případů jsou jen chemicky dobarvené. Stejně tomu může být i v případě, že granule mají barvu jednotnou. Výrobou z přírodních látek nelze zajistit identičnost jednotlivých kousků.

Většina levnějších krmiv se vyrábí z vedlejších produktů výroby rostlinných a živočišných produktů, jako jsou například moučky, krev, střeva, zobáky či peří. Jejich stravitelnost je kvůli tomu těžší, velmi zatěžují vnitřní orgány, zejména játra a ledviny.

Pokud chcete vědět, zda je vaše krmivo kvalitní, můžete udělat jednoduchý pokus: stačí granule namočit do misky s vodou. Po půl hodině byste již měli mít jasno. Pokud jsou kvalitní, neměly by nabobtnat. Pokud zvětší svůj objem, granule jsou špatné pro trávení a v krajních případech můžou způsobit torzi žaludku. Zároveň by se neměly rozpouštět. Kvalitní krmivo je tvrdé, čímž působí příznivě na zuby psa, ve vodě se nerozpouští, neplave a brzy klesne ke dnu. Toto se projevuje i na exkrementech: psi krmení kvalitními krmivy mají menší objem trusu.

Pro majitele jsou častou překážkou při výběru krmiv různé nemoci či alergie. Jednou z běžnějších je například citlivost na lepek a jiné obiloviny. V důsledku špatně zvolené stravy se může u psů objevit například svědění kůže, atopie či dermatitida, což může vést k tvz. hot spots, horkým mokvavým zánětům na kůži. Ultraprémiová krmiva mají snížený obsah pšenice a lepku, existují dokonce i taková, která jsou naprosto bezlepková a hypoalergenní.

 

Proč jsou ultraprémiová krmiva nejlepší volbou?

Ultraprémiová krmiva jsou vyráběna z nejlepších čerstvých surovin v potravinářské kvalitě. Konzervanty a jiná dochucovadla jsou nahrazeny přírodními látkami, které přispívají k dobré stravitelnosti. Samozřejmostí jsou i doplňky pro správnou stavbu kostí a kloubů a omega-3 mastné kyseliny pro krásnou a lesklou srst. Vysoký obsah masa psům prospívá a obsah přírodních látek má pozitivní vliv na celkovou kondici.

Jedny z nejkvalitnějších ultraprémiových krmiv jsou například Belcando, FirstMate či FarmFresh, která nyní nabízí celou řadu krmiv pro psy s intolerancí k obilovinám. Tato krmiva poskytují vyváženou náhradu spojením vysokého procenta masa a kvalitních receptur. Díky tomu již nevyvolávají žádné alergie a velmi dobře působí při léčbě zánětů kůže a dermatitid.

Myslete na zdraví a dlouhý život vašeho psa

Výběrem kvalitního krmiva prodlužujete vašemu psu život a dlouhodobou dobrou fyzickou kondici. Předcházením různým zdravotním komplikacím a dopřejte mu adekvátní a vyváženou výživu, díky které bude mít pevné zdraví a spoustu energie a elánu.