Škrabadla pro kočky si zaslouží i koťata

Máte doma nový přírůstek v podobě malého koťátka? Jistě je to roztomilý tvor, který se s vámi mazlí, roztomile mňouká, plete se vám pod nohama a pokouší se vyskakovat na co nejvyšší místa v domácnosti. Pokud je to vaše první kočka, určitě začněte s učením na kočičí toaletu. Kočky jsou učenlivé a začnou na svůj záchůdek chodit téměř okamžitě. Nezapomínejte jej pravidelně vynášet, neboť kočka je čistotný tvor, do zanesené toalety už nepůjde a vydělá se vám jinde. Nezapomeňte na škrabadlo pro kočky.

Kam se škrabadla nejčastěji umísťují?

V momentě, co se kotě naučí na svoje WC, máte další úkol. Jak odnaučit kočku škrábat záclony, nábytek, křesla, koberce, tapety a hrubé povrchy? Protože kočkám dorůstají drápky permanentně, musejí si je obrušovat. Je to jejich zvířecí pud, který je neodnaučíte. Naopak, měli byste kočce opatřit škrabadlo. Pokud si jej nevyrobíte sami z kmene stromu, kartonu či polyesteru, máte možnost si škrabadlo zakoupit. Škrabadla pro kočky se prodávají ve zverimexech nebo levněji ve specializovaných e-shopech.

Vyberte si jedno menší a druhé větší, abyste mohli pomůcky pro škrábání drápků umístit na více míst. Ideálně tam, kde kočka nejčastěji spí nebo odpočívá. Kočky, a to mladé i veteránky, si drápy brousí nejraději po probuzení, a tak je takové umístění příhodné. Blízko oken i dveří a do rohu se škrabadlo také vejde a kočka bude mít určitě radost. Kdo si vzal kočku z chalupy, kde se toulala a šplhala po větvích, se nemusí obávat, že by si na škrabadlo nezvykla. Zakoupením škrabadla s prolézačkami, domečky na schovávání před vetřelci – psy a lidmi – a plošinami na pohodlné odpočívání i pozorování okolí z výšky kočce uděláte nesmírnou radost, za niž se vám odvděčí slastným vrněním a nezničeným nábytkem.